NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

„Polska Cyfrowa Równych Szans”

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zaprasza do współpracy w ogólnopolskim projekcie „Polska Cyfrowa Równych Szans”.

 

Celem projektu jest m.in. zachęcenie przedstawicieli generacji 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie oraz pomoc w umiejętnym korzystaniu z treści i usług wirtualnej sieci w życiu codziennym. Projekt jest adresowany do mieszkańców gmin wiejskich i małych miast.

 

Na 13 milionów dorosłych Polaków aż 10 milionów nie korzysta z Internetu! To bezpośrednio przekłada się na ich szanse na rynku pracy oraz wiele sytuacji z życia codziennego. Inicjatorzy projektu chcą to zmienić.  Do współpracy pragną zaprosić łącznie co najmniej 2600 lokalnych animatorów edukacji cyfrowej zwanych Latarnikami Polski Cyfrowej. Osoby te (przynajmniej po osobie w każdej gminie) będą miały za zadanie zaprezentowanie ludziom po pięćdziesiątym roku życia praktycznych korzyści, jakie daje Internet oraz pomoc w zrobieniu przez nich pierwszego kroku w Sieci.

 

Osoby, które zgłoszą chęć udziału w projekcie, odbędą bezpłatne szkolenia w swoim województwie, a także otrzymają materiały szkoleniowe i promocyjne, dostęp do multimediów oraz biblioteki edukacji cyfrowej. Wsparcia udzielą im specjaliści z centrum kompetencji cyfrowej dostępnego telefonicznie, pocztą elektroniczną i w trakcie bezpośrednich spotkań. W każdym z województw zorganizowane zostaną także, już w tym roku, konferencje i spotkania.

 

Latarnicy będą działać w ramach wolontariatu, jednakże 200 najciekawszych inicjatyw wyłonionych w konkursie otrzyma granty finansowe na realizację 18-miesięcznego programu działań lokalnych.

 

Zapraszamy na stronę www.latarnicy.pl

Copyright by Paweł Słabik