NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

kupuj swiadomie

E-learning skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach

Zapraszamy na nowo otwartą stronę poświęconą projektowi "E- learning skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach”.

 


Przedstawiamy kolejną część publikacji E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa opracowanej na podstawie materiałów szkoleniowych opublikowanych podczas 2 cyklu szkoleniowego naszej platformy. W tym miesiącu publikujemy ostatni już rozdział "W mrokach prehistorii, bohaterowie rycerstwo średniowiecza i lokalna rewolucja przemysłowa w XVIII i XIX w."

ebook E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa cz I. i II  (e-book on-line)

  • cz.1 – Folklor – ważny element życia mieszkańców wsi
  • cz.2 – Oskar Kolberg a współczesny folklor
  • cz.3 – Witold Gombrowicz – Biografia
  • cz.4 – Mniejszości narodowe i wyznaniowe
  • cz.5 – W mrokach prehistorii, bohaterowie rycerstwo średniowiecza i lokalna rewolucja przemysłowa w XVIII i XIX w.

czytaj więcej


  Z wielką przyjemnością informujemy, iż konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” w ramach projektu: „E-learning – w poznaniu naszego dziedzictwa” został rozstrzygnięty. Warto nadmienić, iż w projekcie udział wzięły 192 osoby. Nagrody przyznaliśmy dla najaktywniejszych szkół oraz dla najaktywniejszych uczestników.   Wśród laureatów konkursu dla najaktywniejszych szkół znalazły się: Publiczne Gimnazjum w Przytyku, które otrzymało pierwsze miejsce i nagrodę w postaci komputera. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Jedlance (nagroda – projektor multimedialny), a trzecie Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosie (nagroda – urządzenie wielofunkcyjne).   W drugim konkursie wybranych zostało 4 najaktywniejszych uczestników szkoleń, którzy otrzymali nowoczesne tablety multimedialne. Laureatami konkursu dla osób indywidualnych zostali: Karolina Rdzanek z Publicznego Gimnazjum w Przytyku, Hubert Wójcicki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. w Przysusze, Milena Włodarczyk z Publicznego Gimnazjum w Przysusze oraz Iga Żurowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadlance.


  E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa

Zapraszamy do udziału w multimedialnych zajęciach z zakresu historii, kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich, które ofertuje uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu radomskiego, szydłowieckiego i przysuskiego nowy projekt Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” pn. „E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa”. Szkolenia dostępne są pod adresem www.elearning-szkolenia.eu

   

Zajęcia obejmują swoim zakresem następujący zakres tematyczny:

  • W mrokach prehistorii, bohaterowie rycerstwo średniowiecza i lokalna rewolucja przemysłowa w XVIII i XIX wieku;
  • Folklor – ważny element życia mieszkańców wsi;
  • Oskar Kolberg a współczesny folklor;
  • Witold Gombrowicz (1904-1969).Biografia;
  • Mniejszości narodowe i wyznaniowe;

 

Dla uczestników projektu przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody! Dla najaktywniejszych uczestników, którzy przygotują prace konkursowe przeznaczone zostaną 4 nowoczesne tablety multimedialne. Dla najaktywniejszych szkół, które wezmą udział w projekcie przygotowane będą atrakcyjne nagrody rzeczowe!

 

Celem projektu jest przekazanie wiedzy na temat bogatej kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich, jej historii, pokazania informacji o ciekawych miejscach, architekturze, wydarzeniach, które na stale zapisały się na kartach historii. Szkolenia przeprowadzone będą w odmienny sposób, od wiedzy przekazywanej w szkołach na lekcjach historii i j. polskiego. Szkolenia będą przygotowane w oparciu o materiały multimedialne, zawierać będą lekcje przygotowane w oparciu o nowe media i aplikacje, które będą potrafiły zaciekawić młodego odbiorcę. Przedstawiać będą najciekawsze informacje, historie, legendy i opowiadania.

Zajęcia mają charakter bezpłatny, interaktywny i elastyczny. Możesz w nich uczestniczyć w wybranym przez siebie czasie i miejscu, mając do dyspozycji komputer i Internet.

Copyright by Paweł Słabik