NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Intel Business Challenge Europe 2012

Logo - Intel Businerss Challenge

Tylko dwa tygodnie pozostało do zakończenia naboru projektów do Intel Business Challenge Europe 2012 – największego europejskiego konkursu biznesplanów. Zgłoszenie przyjmowane są do 7 maja br. na platformie służącej rozwijaniu projektów technologicznych (www.HiTechPlant.com).

i

Udział w Intel Business Challenge Europe 2012 to jedyna okazja do pokazania swojego projektu praktykom światowego biznesu i poznania ich opinii. To także możliwość skorzystania z coachingu prowadzonego przez najlepszych specjalistów z Silicon Valley. W puli nagród jest 50 tys. dolarów oraz udział w światowym finale Intel Global Challenge w Krzemowej Dolinie, USA.

i

Spośród zgłoszonych projektów Jury wyłoni najbardziej nowatorskie pomysły wykorzystania nowych technologii o największym potencjale biznesowym. Kwalifikowane są projekty m.in. z obszarów: biotechnologia, nanotechnologia, oprogramowanie, aplikacje mobilne, elektronika, robotyka, energia i jej wytwarzanie. Projekt adresowany jest do osób w wieku od 18 do 34 lat, studentów, doktorantów lub absolwentów szkół wyższych.

i

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

  • W pierwszym etapie, trwającym do 7 maja br. uczestnicy rejestrują się na platformie HiTechPlant, gdzie zamieszczają skrócone opisy projektów (abstrakty);
  • Do drugiego etapu wybieranych jest 100 najlepszych pomysłów, których autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Międzynarodowe Jury wybierze 20 prac finałowych;
  • Trzeci etap to Finał Intel® Business Challenge Europe, który odbędzie się w jednym z europejskich miast jesienią 2012 roku.

 

Partnerem organizacyjnym jest polski Fundusz Zaawansowanych Technologii INVESTIN, który już w 2011 roku organizował europejski finał Intel Business Challenge w Sopocie. Wszystkie szczegóły, regulamin Konkursu i dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej : www.intelchallenge.eu.

Copyright by Paweł Słabik