NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

kupuj swiadomie

Projekt „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą” – Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości

23 lutego 2012 roku w Hali Sportowej Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Puławskiego odbył się Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości dla 109 gimnazjalistów – członków Innowacyjnych Klubów Przedsiębiorczości utworzonych i funkcjonujących w pięciu szkołach gimnazjalnych w województwie mazowieckim, tj. w: Jedlińsku, Przytyku, Przysusze, Wolanowie i Wieniawie w ramach projektu realizowanego przez LGD „Razem dla Radomki” – „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą”.

a

regionalny_konkurs_przedsiebiorczosci

Konkurs miał na celu sprawdzić wiedzę merytoryczną młodzieży i ich twórcze podejście do rozwiązywania zadań. Został zorganizowany w ramach innowacyjnego projektu pn. „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą” realizowanego w w/w szkołach od października 2010 r. Celem Konkursu było rozpropagowanie wśród młodzieży idei aktywnego i praktycznego nauczania przedsiębiorczości poprzez zaprezentowanie możliwości i skuteczności zastosowania na zajęciach mało znanej w Polsce metodyki TRIZ. Dodatkowo pięciu nauczycieli – Animatorów zostało przeszkolonych w zakresie praktycznego zastosowania metody TRIZ w nauczaniu młodzieży.

a

Klub_Przedsiębiorczosci_JedlinskKlub_Przedsiębiorczosci_WieniawaKlub_Przedsiębiorczosci_Wolanów

Klub_Przedsiębiorczosci_PrzysuchaKlub_Przedsiębiorczosci_PrzytykRegionalny_Konkurs_Przedsiębiorczości

a

Podczas Regionalnego Konkursu Przedsiębiorczości, uczniowie mieli okazję wykorzystać nowo zdobytą wiedzę i umiejętności nabyte na pozalekcyjnych zajęciach w szkole. Każdy z Klubów miał za zadania rozwiązać przygotowane dla nich na tą okazję pytania konkursowe oraz zaprezentować autorską kampanie promującą szkołę jako zadanie, do którego Klubowicze przygotowywali się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, korzystające ze wsparcia merytorycznego Animatorów Klubów, Trenerów i Ekspertów TRIZ. Ostanie zadanie było zaprezentowane indywidualnie przez każdy z Klubów w formie prezentacji multimedialnych wzbogaconych o krótki filmiki, wywiady, zdjęcia, komentarze przygotowane przez młodzież. Każdy zespół przygotował także wizualizację kampanii szkoły i swojego Klubu w formie plakatów, banerów, tablic reklamowych.

a

 Regionalny_Konkurs_PrzedsiębiorczościRegionalny_Konkurs_PrzedsiębiorczościRegionalny_Konkurs_Przedsiębiorczości

Regionalny_Konkurs_Przedsiębiorczości  Regionalny_Konkurs_PrzedsiębiorczościRegionalny_Konkurs_Przedsiębiorczości

Regionalny_Konkurs_PrzedsiębiorczościRegionalny_Konkurs_PrzedsiębiorczościRegionalny_Konkurs_Przedsiębiorczości

a

a

a

a

Główną nagrodę w Regionalnym Konkursie Przedsiębiorczości – tablicę interaktywną i projektor multimedialny zdobył Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości funkcjonujący w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie prowadzony przez Panią Animator Agnieszkę Wlazło.

a

Zwyciężcy_Regionalnego_Konkursu_Przedsiębiorczości

a

II miejsce i nagrodę w postaci kamery cyfrowej zdobył Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości z Gimnazjum w Przysusze prowadzony przez Panią Animator Dorotę Stadnik, natomiast III miejsce w Konkursie i aparat cyfrowy otrzymał Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości z Gimnazjum w Wieniawie prowadzony Przez Panią Animator Monikę Kopyt. Kolejne miejsca zajęli: Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości z Jedlińska prowadzony przez Panią Animator Marię Muchę i Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości z Przytyka prowadzony Przez Panią Animator Ewę Kopycką.

a

Wszyscy członkowie Innowacyjnych Klubów Przedsiębiorczości otrzymali zestawy upominkowe przygotowane przez głównego organizatora imprezy – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

a

Nagrody_ dla_uczestników_Regionalnego_Konkursu_Przedsiębiorczości  Nagrody_ dla_uczestników_Regionalnego_Konkursu_Przedsiębiorczości


Copyright by Paweł Słabik