NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

kupuj swiadomie

„Potencjał i bariery polskiej innowacyjności”

„Potencjał i bariery polskiej innowacyjności” to publikacja autorstwa Macieja Bukowskiego, Aleksandra Szpora i Aleksandra Śniegockiego powstała w ramach projektu „(Eko)innowacje – szansą dla Polski” finansowanego w ramach środków otrzymanych z Fundacji im. Stefana Batorego. Została wydana w tym roku przez Instytut Badań Strukturalnych.
Autorzy dokładnie wyjaśniają zagrożenia i konsekwencje, które niesie ze sobą niski poziom innowacyjności. Szczegółowo opisują kolejne etapy powstawania i wdrażania innowacji oraz konieczne wydatki. Autorzy poruszają również kwestię ograniczeń instytucjonalnych: podkreślają, jak ważne są analizy w obrębie Narodowego Systemu Informacji.
Pierwsza część publikacji jest w dużej mierze teoretyczna, natomiast w rozdziale „Wspieranie innowacji w Polsce” autorzy odwołują się do większej ilości przykładów. Tutaj również czytelnicy znajdą wiele wykresy i rankingi obrazujące poruszane zagadnienia. Badacze podejmują próbę zdiagnozowania innowacyjności polskiej gospodarki: opisują stan zastany i wyciągają wnioski na podstawie danych.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury

Czytaj więcej

Category: Bez kategorii

Copyright by Paweł Słabik