NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

kupuj swiadomie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ciągu jednego tygodnia, w dniach 12-18.11.2012, ludzie na całym świecie skupią swoją uwagę na idei przedsiębiorczości. Polska po raz piąty przyłącza się do organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tegorocznej edycji ŚTP udział bierze ponad 125 państw.
 
Uroczysta inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyła się 8 listopada w siedzibie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w Warszawie. Podczas inauguracji został przedstawiony harmonogram ŚTP 2012 oraz odbyło się podsumowanie krajowego etapu konkursu Get In The Ring. Głównym partnerem polskiej edycji została firma Amway Polska, która promuje przedsiębiorczość, dając szanse osobom aktywnym na łatwe założenie własnej firmy.
 
Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości była również okazją do zaprezentowania wyników badań przygotowanych przez firmę Amway, dotyczących przedsiębiorczości młodych ludzi w Polsce i Europie. Polska może poszczycić się jednym z najwyższych wskaźników osób pozytywnie nastawionych do samozatrudnienia (73%) w Europie. Wyróżniają się zwłaszcza młodzi, w wieku 15 – 29 lat, spośród których aż 62% wyobraża sobie prowadzenie własnej działalności gospodarczej. W porównaniu do 2011 roku, pozytywne nastawienie do samozatrudnienia w Polsce wzrosło aż o 5%.
 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szansa na odnalezienie inspiracji, zdobycie praktycznych umiejętności oraz możliwość spotkania z praktykami biznesu i zdobycia kontaktów, które z pewnością przydadzą się do rozwoju własnej kariery zawodowej.

Czytaj więcej

Category: Bez kategorii

Copyright by Paweł Słabik