NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

kupuj swiadomie

Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2013

Zapraszamy do odwiedzin V Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, które odbędą się w dniach 05.04.2013 r. – 07.04.2013 r. w Kielcach, podczas którego na wspólnym stoisku Lokalnych Grup Działania Południowego Mazowsza zaprezentuje się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, która promować będzie dziedzictwo kulturalne i kulinarne naszego pięknego regionu, jak również turystykę obszaru gmin LGD, przedsiębiorstwa z branży turystycznej oraz lokalnych przedsiębiorców. Targi organizowane są przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Świętokrzyską Organizację Turystyczną. Ich ideą jest szeroko rozumiana komercjalizacja usług turystyki wiejskiej i promocja obszarów wiejskich. AGROTRAVEL jako jedyna w kraju wyspecjalizowana impreza wystawiennicza branży agroturystycznej przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę wystawców i zwiedzających, których w tym ubiegłym roku było blisko 30 tysięcy osób.
 
Przez okres trzech dni Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” pełniące funkcję koordynacyjną wśród LGD z terenu południowego Mazowsza przygotuje dla zwiedzających poczęstunek związany z produktami lokalnymi i tradycyjnymi naszego obszaru. Odwiedzający będą mogli spróbować pysznych dań regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic, spróbować wyrobów wędliniarskim – w tym Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Szynki Zdziechowskiej” i „Salcesonu Wizytowego” przygotowanych przez Gospodarstwa Państwa Pysiak, przetworów paprykowych, tradycyjnego pieczywa z Piekarni Wacyn, czy naturalnie mętnych soków – Smakusia z Doliny Radomki. Przeprowadzone zostaną również warsztaty pokazowe z rękodzieła ludowego.
 O
prócz naszego Stowarzyszenia podczas targów zaprezentują się Lokalne Grupy Działania „Wspólny Trakt”, „Dziedzictwo i Rozwoj”, „Zapilicze” „Na Piaskowcu”, „Wszyscy Razem” oraz zespoły śpiewacze i koła gospodyń wiejskich z ich terenu. Targi AGROTRAVEL 2013 to doskonała okazja do promocji i sprzedaży coraz bogatszej oferty turystyki wiejskiej oraz spotkań i rozmów z touroperatorami, jak i z bezpośrednimi odbiorcami oferowanych produktów i usług. W programie targów przewidziano prezentacje ofert atrakcyjnego wypoczynku na wsi, jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych, degustacje potraw regionalnych, konkursy dla wystawców i zwiedzających. Imprezie towarzyszyć będzie Międzynarodowa Konferencja „Perspektywy rozwoju turystyki wiejskiej w Europie”. Podczas tegorocznej edycji targów na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentuje się ponad 120 wystawców, w tym 16 polskich regionów, , Lokalne Grupy Działania, organizacje turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne, prywatni przedsiębiorcy działający w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki oraz wystawcy z zagranicy.

Category: Bez kategorii

Copyright by Paweł Słabik