NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Targi Innowacji

Już 19 września na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz 26 września na Politechnice Częstochowskiej, w godz. 09:00 – 15:00, odbędą się organizowane w ramach projektu "B+R=Przyszłość"

Targi Innowacji

Na każdej z imprez zaprezentuje się po 30 przedsiębiorców z całego kraju, zainteresowanych pogłębieniem współpracy ze światem nauki, przedstawiających najnowsze i najciekawsze rozwiązania technologiczne, procesowe i organizacyjne w ich branżach. 

Zapraszamy pracowników naukowych i administracyjnych, doktorantów, absolwentów, studentów i przedsiębiorców – wszystkich tych, którzy chcieliby się przekonać, że polskie firmy stawiają na innowacje i że komercjalizacja na gruncie krajowym jest nie tylko możliwa, ale i przynosi korzyści!

Na amatorów nowych technologii czekać będą pokazy druku 3D, detektory ruchu kołowego, komputery dla niewidomych, systemy rozpoznawania i zamiany mowy na tekst, a także przykłady inteligentnych programów antywirusowych i systemów do zarządzania przedsiębiorstwem. Inżynierów zainteresują nowatorskie narzędzia pomiarowe, bezwykopowe metody budowy podziemnych instalacji, technologia BIM (5D) oraz przykłady zastosowań technik próżniowych. Z kolei eko-zakręceni trafią niekonwencjonalne modele systemów hybrydowych typu słońce-wiatr, bogatą ofertę modułów fotowoltaicznych przetwarzających promieniowanie słoneczne na energię elektryczną oraz hit kilku imprez targowych: eko-ognisko.

To tylko wybrane przykłady, każdy znajdzie coś dla siebie!

Dodatkowo dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy bezpłatnywarsztat pt.: "Współpraca z biznesem a rozwój naukowy" – uzyskają Państwo odpowiedź na pytanie, w jaki sposób aktywność w kontaktach i współpraca z firmami przekłada się na rozwój kariery naukowej; warsztat poprowadzi przedstawiciel MNiSW.

Patronat honorowy nad wydarzeniami objęli: Jego Magnificenja Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik, Prezydent Radomia Pan Andrzej Kosztowniak, Jej Magnificenja Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. Maria Nowicka-Skowron, Prezydent Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk.

Patronat medialny objęły: Radom24.pl, Echo Dnia, Radio Rekord, Gazeta Częstochowska, Radio Jura.

Więcej informacji na stronie: http://badaniairozwoj.eu/

Źródło: Portal Innowacji

Category: Bez kategorii

Copyright by Paweł Słabik