NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

kupuj swiadomie

LGD Razem dla Radomki i producenci produktów tradycyjnych z wizytą u Prezydenta RP na Gali Agroligi.

1We wtorek przedstawiciele LGD „Razem dla Radomki”- Prezes Cezary Nowek wspólnie z Wójtem gminy Zakrzew Sławomirem Białkowskim, oraz producentami produktów tradycyjnych ( Gospodarstwem Rolnym Elżbiety i Wojciecha Pysiak ze Zdziechowa – producentami wyrobów mięsnych, Gospodarstwem Sadowniczym Moniki i Tomasza Bankiewicz z Komorowa, Pasieką Murawscy – Łukasza Murawskiego z Woli Wacławowskiej, Piekarnią Wacyn Ewy Brzezińskiej i Andrzeja Karczewskiego oraz firmą Catering Camelot Elżbieta Bień z Cerekwi) uczestniczyli w Gali Agroligi 2015 zorganizowanym w ogrodach Pałacu Prezydenckiego przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę oraz Stowarzyszenie AgroBiznes Klub.

Spotkanie to służyło nie tylko uhonorowaniu zasłużonych dla rolnictwa producentów, ale również prezentacji najlepszych wyrobów tradycyjnych z terenu całego kraju. Konkurs AgroLiga organizowany od ponad 20 lat, wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej. Celem konkursu jest wyłonienie i nobilitacja Mistrzów Krajowych AgroLigi w kategoriach Rolnicy i Firmy.

  Reprezentacja terenu LGD „Razem dla Radomki” na Gali pojawiła się jako jedyna lokalna grupa działania z terenu kraju, a także stanowiła najliczniejszą regionalną reprezentację, co doskonale potwierdza sens realizowanych działań przez obecne na spotkaniu nasze partnerskie organizacje i przedsiębiorców w procesie budowy silnej marki produktów tradycyjnych i promocji dziedzictwa kulinarnego Mazowsza, co podkreślał współgospodarz spotkania Prezydent RP – Andrzej Duda, próbując przepysznych produktów z Doliny Radomki przygotowanych do degustacji na tradycyjnych stoisku wystawienniczym, na którym nie zabrakło pieczywa, wędliny, soków, jabłek i miodu.

   Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy rolnictwo jako specyficzna branża produkcji, specyficzny rodzaj przedsiębiorczości, potrzebuje cały czas wsparcia ze strony państwa. – Choćby dlatego – mówił prezydent – że jest wrażliwe na koniunkturę oraz na „elementy związane z naturą”. Jak dodał, pogoda jest zagrożeniem dla rolnictwa, bo nie jesteśmy w stanie nad nią zapanować. W ubiegłym roku na zbiory miała wpływ susza.

    Spotkanie rozpoczęło się od ceremonii wręczenia odznaczenia państwowego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej, naukowej i uczelnianej, za działalność polonijną odznaczony został KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki Jimmy Mazurkiewicz. Mistrzami krajowymi zostali: Janusz Dramiński, Prezes Dramiński S.A. –Olsztyn -Mistrz Krajowy AgroLigi 2015 w kategorii Firmy. Anna i Sylwester Jaszczołt, Jaszczołty -Mistrz Krajowy AgroLigi 2015 w kategorii Rolnicy. Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk – Gospodarstwo Specjalistyczne Uprawa Warzyw Gruntowych , Nowe Miasteczko Mistrz Krajowy AgroLigi 2015 w kategorii Rolnicy.

     Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia dostępnej na stronie internetowej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1011

     Category: Bez kategorii

     Copyright by Paweł Słabik