NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Zachęcamy do lektury 72 numeru Biuletynu Informacyjnego Razem dla Radomki

biuletyn72Zapraszamy do lektury 72 numeru naszego Biuletynu Informacyjnego, w którym prezentujemy najciekawsze inicjatywy realizowane przez nasze Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz przez naszych partnerów, instytucje z terenu gmin tworzących naszą LGD.

    Aktualne wydanie naszego Informatora rozpoczynamy od zaprezentowania informacji na temat podpisanej w dniu 17 maja 2016 r. umowy ramowej na realizację w okresie lat 2016-2023 Lokalnej Strategii Rozwoju Razem dla Radomki, dzięki której otrzymamy ok 10 milionów złotych. Zostaną one przeznaczone na rozwój i aktywizację obszarów gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew. Przedstawiamy również informację o dwóch nowych projektach LGD których realizację rozpoczniemy w najbliższych miesiącach. Będą to działania zmierzające do wzmacniania potencjału lokalnych środowisk wiejskich, organizacji pozarządowych które w projekcie „Skuteczne NGOsy” będą mogły skorzystać z profesjonalnych szkoleń stacjonarnych i e-learningowych. Natomiast w projekcie „Mazowiecka Kuźnia Smaków” będziemy dbać o rozwój naszego dziedzictwa kulinarnego, rozwój producentów produktów regionalnych i tradycyjnych.

    Przedstawimy również informacje o tym, co zmienia wchodząca w życie w dniu 20 maja ustawa o zmianie ustawy – Prawa o Stowarzyszeniach, która wprowadza nowe zapisy i znacząco ułatwia procesy rejestracyjne dla organizacji pozarządowych. Szczególnie polecamy lekturę z Jerzym Kwaśniewskim – organizatorem największego na Mazowszu, przeglądu muzyki ludowej – czyli „Dni Kolbergowskich”, jak również pozostałe artykuły poświęcone codziennym działaniom podejmowanym przez naszą LGD.

    Oczywiście to nie wszystkie wiadomości, które przedstawiliśmy na łamach Biuletynu, dlatego tym bardziej zachęcamy do jego lektury. Publikacja dostępna jest na naszej stronie internetowej pod adresem www.razemdlaradomki.pl

    Category: Bez kategorii

    Copyright by Paweł Słabik