NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

74 numer Biuletynu Informacyjnego LGD Razem dla Radomki

biuletyn74Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury nowego numeru Biuletynu Informacyjnego, w który przedstawiamy najciekawsze inicjatywy realizowane przez nasze Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz przez naszych partnerów.

  Sierpień to miesiąc w którym na terenie gmin tworzących „zagłębie paprykowe” organizowane są wydarzenia poświęcone temu wyjątkowemu produktowi. Swoje święto ma Potworów, Klwów i Przytyk, gdzie 21 sierpnia 2016 r. odbędą się po raz siedemnasty Ogólnopolskie Targi Papryki, jedno z najważniejszych wydarzeń branży rolniczej na terenie województwa Mazowieckiego na które serdecznie zapraszamy. Opowiemy także o historii uprawy papryki w Polsce i na świecie.

  Biuletyn Informacyjny uzupełnimy o aktualne informacje na temat inicjatyw realizowanych na terenie LGD. Znajdzie się w nim zaproszenie na piątą edycję Jarmarku Ludowego w Bierwcach – imprezę promującą folklor i dziedzictwo kulturowe obszarów wiejskich. Przedstawimy relację z kolejnej inicjatywy skierowanej do młodzieży w Wieniawie, jakim był projekt Nołlajf (Lato w teatrze w gminie Wieniawa). Zaprezentujemy Poszukiwaczy Kultury z Bierwiec, a także opowiemy o wiejskim weselu w kulturze regionu radomskiego – nowej inicjatywie realizowanej przez Stowarzyszenie „Wrzosowianki” z Wrzosu.

   Zachęcamy do lektury Biuletynu, w którym znajdą Państwo również inne artykuły i informację. Publikacja dostępna jest na naszej stronie internetowej pod adresem: http://razemdlaradomki.pl/biuletyny/biuletyn74/index.html

   Category: Bez kategorii

   Copyright by Paweł Słabik