NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Prezentujemy producentów produktów tradycyjnych – wystawców Targów Smaki Regionów Poznań 2016. Oleje Kowalski z Winnik.

olejlniany_1Gospodarstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe „Kowalski” z Winnik na Mazowszu to firma rodzinna prowadzona przez właściciela wraz z córkami. Od kilku pokoleń zajmują się tłoczeniem oleju oraz hodowlą trzody chlewnej. Są laureatem wielu nagród m.in. Nasze Dziedzictwo kulinarne – Smaki Regionów, Perła za Produkt regionalny, wielokrotni zdobywcy nagród w konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego. W swojej ofercie Gospodarstwo Kowalski posiada oleje lniane tłoczone na zimno z dojrzałych nasion lnu.

  Metoda ta polega na mechanicznym wyciskaniu oleju z nasion bez podgrzewania ich przed tłoczeniem oraz w trakcie, jak też oleje lniane z ziołami: bazylią, czosnkiem granulowanym, papryczką peperoni i kolorowym pieprzem, jak i olej rzepakowy także tłoczony na zimno dzięki temu w oleju pozostają wszystkie naturalne składniki, walory smakowe, gęsta konsystencja, naturalny kolor, charakterystyczny smak i zapach. Gospodarstwo „Kowalscy” jest w dużej mierze samowystarczalne, właściciele sami uprawiają len i rzepak, z którego wytłaczają olej i sprzedają we własnym zakresie. A pozostałe po nim makuchy są doskonałą, ekologiczną i pożywną paszą dla hodowanych przez Państwa Kowalskich świnek.

   Od ponad 10 lat Gospodarstwo zajmuje się również hodowla świń tradycyjnej polskiej rasy Złotnicka Biała pod nadzorem Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania. Obecnie jest to największa hodowla tej unikatowej rasy świń w Polsce. Produkty Gospodarstwa „Kowalscy” dostać można w Winnikach gm. Nasielsk oraz na stronie www.olejekowalski.pl.

   Category: Bez kategorii

   Copyright by Paweł Słabik