NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

kupuj swiadomie

Prezentujemy producentów produktów tradycyjnych – wystawców Targów Smaki Regionów Poznań 2016. Producent przetworów owocowych – Eterno.

oeternoHistoria firmy Eterno sięga 1890 roku, jest laureatem wielu nagród m.in. Dobry produkt- produkt innowacyjny, Jakość Roku 2016, Dziedzictwo Kulinarne Mazowsze czy posiadaczem wielu certyfikatów m. in. Doceń Polskie, Jakość Roku, Dobry Produkt – Wybór Ekspertów . Firma Eterno w swojej ofercie posiada owoce w syropie, produkty eko, syropy, konfitury, herbaty, przekąski wśród których znajdziemy buraczki z papryką, chili ogóreczki, salsę paprykową za którą 4 września 2016r., odebrano z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego nagrodę Polski Producent Żywności, a na Targach „Smaki Regionów” 2016 w Poznaniu jako jedyna z Mazowsza otrzymała nagrodę w konkursie Polski Producent Żywności.

    Pionierką firmy Eterno była prababcia Matylda Aubry, która miała swoją cukiernię przy Newskim Prospekcie w Petersburgu, gdzie serwowała do herbaty cytrynki w syropie. Od tamtego czasu tradycja robienia przetworów została przekazywana z pokolenia na pokolenie. Poprzez babcię Helenę która na początku XX wieku wraz z mężem odwiedziła tak egzotyczne wówczas dla nas Chiny, poznając nowe smaki m.in. hibiskusa, później jej najmłodszą córkę Eugenię, która po II wojnie światowej wraz z mężem założyła w Milanówku kwaszarnię. Ogórki i kapustę pochodzące z własnych upraw po zawekowaniu eksportowano do Szwecji i Niemiec. Kontynuatorem rodzinnych tradycji przetwórczych stał się najmłodszy syn – Tadeusz, a dziś jego dzieci. Serwowanie cytrynek tak wrosło w rodzinne tradycje, że zaczęto czynić przygotowania do założenia firmy której sztandarowym produktem będą cytrynki. I tu pierwszy raz pojawiła się nazwa i logo firmy Eterno – czyli wieczny. Właściciele uznali, że skoro przetwory Ich babci Matyldy przetrwały tak długo, to jest szansa że smaki ich będą cieszyć wiele następnych pokoleń. Z czasem do cytrynek dołączyły inne przetwory domowe, oparte na zachowanych w rodzinnych notatnikach recepturach. W tej chwili Eterno posiada ich 60, nigdy nie zawierały sztucznych barwników i konserwantów. Produkty Eko, które posiada w swojej ofercie powstają tylko z certyfikowanych surowców przy użyciu tradycyjnych metod. 19 maja 2016 firma Eterno została oficjalnie przyjęta w poczet członków sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. Firma Eterno ma swoją siedzibę w Pruszkowie, przy ul. Przejazdowej 27, natomiast całą gamę ich produktów wraz z kuchennymi inspiracjami znaleźć można na stronie www.eterno.pl

    Category: Bez kategorii

    Copyright by Paweł Słabik