NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Zapraszamy do lektury 76 numeru Biuletynu Informacyjnego LGD Razem dla Radomki

biuletyn76_sSerdecznie zapraszamy Państwa do lektury nowego numeru Biuletynu Informacyjnego, w który przedstawiamy najciekawsze inicjatywy realizowane przez nasze Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz przez naszych partnerów.W aktualnym numerze przedstawimy relacje z wielu wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie w miesiącu październiku i wrześniu. Uczestniczyliśmy w Targach Smaki Regionów w Poznaniu, gdzie odpowiadaliśmy za przygotowanie stoiska wystawienniczego Województwa Mazowieckiego. W okresie od września do października zorganizowaliśmy 14 spotkań szkoleniowych z zakresu rozwoju produktów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych – uzupełniając je warsztatami kulinarnymi i warsztatami z produkcji serów podpuszczkowych – pokazując uczestnikom, że dziedzictwo kulinarne i zdrowa żywność może dziś ma coraz większą ilość zwolenników i może stanowić pomysł na własną działalność gospodarczą.

  W miesiącu listopadzie rozpoczynamy realizację pierwszych naborów wniosków ramach nowej perspektywy unijnej. Rozpocznie ją konkurs w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z zakresie działań związanych z infrastrukturą publiczną w zakresie rekreacji, turystyki i kultury, a zaraz po nim uruchomimy nabór w zakresie podejmowania i rozwoju przedsiębiorczości – o których informujemy na łamach naszego wydawnictwa.

   Przedstawimy również informacje o spotkaniach z przedstawicielami Republiki Południowej Afryki, którzy gościli na naszym obszarze zapoznając się z działaniami na rzecz rozwoju rolnictwa, oraz spotkaniem z przedstawicielami lokalnych grup działania z Niemiec. Prezentujemy również konkurs na Najlepszą Inicjatywę Lokalną organizowaną w ramach projektu „Skuteczne NGOsy – rozwój wiejskich organizacji pozarządowych” oraz do uczestnictwa w profesjonalnych szkoleniach e-learningowych zaplanowanych dla organizacji pozarządowych w tym projekcie.

    Zachęcamy do lektury Biuletynu, w którym znajdą Państwo również inne artykuły i informację. Publikacja dostępna jest na naszej stronie internetowej pod adresem: www.razemdlaradomki.pl

    Category: Bez kategorii

    Copyright by Paweł Słabik