NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

82 numer Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Razem dla Radomki.

Zapraszamy Państwa do lektury 81 numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, na łamach którego prezentujemy nasze działania oraz inicjatywy realizowane przez naszych partnerów oraz instytucje z terenu gmin tworzących naszą lokalną grupę działania.

  Przedstawiamy w nim najciekawsze inicjatywy i działania które realizowaliśmy w okresie dwóch ostatnich miesięcy. Wśród przedstawionych informacji nie zabraknie relacji z wydarzeń, które współorganizowaliśmy w okresie letnim. W wydawnictwie znajdą się relacje z „roztańczonego” Jarmarku Ludowego w Bierwcach, czy z jedenastej już edycji Spotkań z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie. Obok nich przekazujemy informacje o rozstrzygnięciu konkursu na przepyszne produkty i potrawy przygotowywane z Papryki Przytyckiej, relacje ze zmagań sołectw w Jedlińsku oraz z wyjazdu studyjnego członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, którzy przygotowując realizację projektów współpracy odwiedzili partnerską lokalną grupę działania z terenu Republiki Czeskiej.

   Opowiemy o trwającym obecnie naborach wniosków w ramach projektów grantowych LGD, dla których przeznaczyliśmy 400 000,00 zł na wsparcie dla inicjatyw mających na celu aktywizację lokalnych społeczeństw, finansowanie pomysłów naszych mieszkańców, liderów środowisk wiejskich i organizacji pozarządowych. Kolejny nabór trwa do 12 października, tym bardziej zachęcamy do składania projektów, które pozwolą Państwu na rozwój swoich miejscowości w ramach inicjatywy pn. „Promocja i rozwój obszarów wiejskich”. Dziedzictwo kulinarne to kolejny z obszarów naszych działań, który jest dla nas bardzo ważny – a producenci z naszego obszaru są coraz bardziej doceniani nie tylko na rynku krajowym, ale również ogólnopolskim. W miesiącu lipcu Smaczek z Doliny Radomki, został wyróżniony tytułem Produktu Tradycyjnego na Liście Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obecność tłoczonego soku jabłkowego z Doliny Radomki wśród 108 produktów tradycyjnych z terenu województwa mazowieckiego potwierdza jego wyjątkową jakość, wyśmienity smak oraz wytwarzanie zgodne z tradycyjnymi metodami produkcji.
   Biuletyn dostępny jest pod adresem: http://razemdlaradomki.pl/biuletyny/biuletyn82/index.html

   Category: Bez kategorii

   Copyright by Paweł Słabik