NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

kupuj swiadomie

Produkty lokalne nagrodzone laurem LGD „Razem dla Radomki” w 2017 roku – Linia Ciast „Przysmaki z Doliny Radomki” – Prawdziwy sernik z Cukierni M&K z Przysuchy

Sernik z cukierni M&K z Przysuchy Państwa Moniki i Karola Łabędzkich, zyskał taką nazwę nie bez kozery, a ze względu na składniki użyte do jego wyrobu.

Prócz naturalnych składników takich jak: mąka, masło prawdziwe, cukier i ser rzecz jasna w przypadku sernika. Co nie pozostaje bez znaczenia zarówno ser pochodzi od lokalnych dostawców. Ciasta mają okrągły kształt, w przypadku sernika waga wynosi 600 g, ciasto kusząco pachnie serem i świeżym masłem. Sernik wypiekany jest na kruchym, ręcznie wyrabianym cieście, o tradycyjnej recepturze. Jest to bardzo ważne dla zachowania odpowiedniej struktury, oraz puszystości ciasta. Uwaga – ciasta wypieka się w piecu wsadowym, szamotowym.

Ciasta pieczone w cukierni Państwa Moniki i Karola Łabędzkich mają swoją tradycję. Pieczone były także przez rodziców Pana Karola, którzy w 1975 r. odkupili cukiernię. Receptury ciast wraz z cukiernią zostały przekazane Państwu Monice i Karolowi Łabędzkim i są ściśle przez nich przestrzegane. Ważny dla ciast jest tradycyjny sposób ich wypieku, tak jak czyniono to w okolicznych domach, czyli na tzw. trzonie.

Cukiernia posiada stronę internetową http://www.mk-cukiernia.com zawierającą zdjęcia i opisy ciast i ciasteczek oraz tortów wytwarzanych przez Państwa Łabędzkich. W ofercie znajduje się szeroka gama wyrobów cukierniczych takich jak : ciasta, ciastka, torty weselne i okolicznościowe, ciasta terminowe: babki, makowce oraz ciastka kruche.

Jak deklarują Państwo Łabędzcy nieustannie pracują nad nowym bądź udoskonalonym asortymentem zgodnym z wymogami nowoczesnego rynku, nie zapominając o silnym akcencie tradycji w branży cukierniczej. Zapewniają obsługę bezpośrednią sklepów oraz imprez okolicznościowych. Na sukces Cukierni składa się przede wszystkim doświadczenie zawodowe, wykwalifikowana kadra cukiernicza, ogólnopolska sieć sprzedaży oraz Partnerzy handlowi, (m.in. Piotr i Paweł oraz Lewiatan). Ponad trzydzieści lat to okres, w którym rodziła się, krzepła i utrwalała solidna pozycja firmy na rynku cukierniczym.

Laur LGD „Razem dla Radomki w kategorii: Wyroby piekarnicze i cukiernicze.
Cukiernia M&K s.c. Monika Łabędzka, Karol Łabędzki 26-400 Przysucha, ul. Przemysłowa 19 tel.: 48 675 23 50, tel.: 609 199 505 http://www.mk-cukiernia.com

 

Category: Bez kategorii

Copyright by Paweł Słabik