NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

kupuj swiadomie

Najlepsze dania i potrawy z papryką wybrane w konkursie kulinarnym.

Wyjątkowo pomysłowe, a przede wszystkim przepyszne potrawy przygotowane na bazie papryki zostały zgłoszone w konkursie przeprowadzonym przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” i partnera projektu Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „RADOMKA” na najlepsze potrawy i dania z papryką, który został rozstrzygnięty w niedzielę 12 września, podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Domu Kultury w Przysusze.

Celem organizowanego konkursu jest promocja zdrowej żywności, promowanie produktu tradycyjnego jakim jest Papryka Przytycka, wspieranie lokalnej tożsamości oraz wyszukiwanie potraw regionalnych i lokalnych, zachowanie niepowtarzalnych smaków i produktów żywnościowych.

Nagrody główne zdobyły – Skrzydełka z kurczaka w czerwonej papryce – przygotowana przez Panią Danutę Neskę, Paprykowa lazania warzywna – Pani Barbary Lidak , oraz Pasta paprykowo-śliwkowa – zgłoszona przez Panią Agnieszkę Czubak. Wyróżnienia w konkursie zostały przyznane za Pasztet z papryki dla Pani Katarzyny Fokt, za Pieczeń z papryką dla Pani Anity Ofiary, oraz za Paprykoweplacuszkiz piersią kurczakaoraz natką pietruszki dla Pani Karoliny Byzdry.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Category: Bez kategorii

Copyright by Paweł Słabik