NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

III Kongres Innowacyjnej Gospodarki

Kongres Innowacyjnej Gospodarki organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą odbył się w dniach 24-25 maja br. w salach Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Gościem specjalnym  tegorocznego kongresu był prof. Francis Fukuyama, amerykański ekonomista i politolog, jeden z najwybitniejszych światowych myślicieli społecznych i autor kontrowersyjnej tezy o „końcu historii”.

 

Honorowy Patronat nad Kongresem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

 

Celem kolejnej edycji Kongresu było nie tylko poznanie najlepszych światowych praktyk z ich odniesieniem na system i rynek w Polsce, ale również ocena działań organów państwa w obszarze innowacyjnej gospodarki na przestrzeni ostatniego roku. Wzorem poprzednich lat Kongres był okazją do spotkania najważniejszych osób w państwie, liderów biznesu i świata nauki oraz wpływowych myślicieli.

 

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali  także m.in. Marcin Korolec, Minister Środowiska, Janusz Lewandowski, Komisarz Europejski ds. Programowania Finansowego, Jerzy Hausner, członek Rady Polityki Pieniężnej, Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk, Henryk Skarżyński, Dyrektor Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy, przedstawiciele organizacji wspierających biznes oraz reprezentanci największych innowacyjnych firm, takich jak IBM, Areva, TP SA.

 

Podczas dwóch dni Kongresu odbyły się liczne panele dyskusyjne dotyczących innowacji w różnych gałęziach gospodarki (szczegółowy program kongresu). Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiałów ze spotkań, paneli i wywiadów dostępnych na stronie www.kongresig.pl.

Copyright by Paweł Słabik