NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Szkolny Klub Przedsiębiorczości – Jedlińsk

W naszym gimnazjum uczęszczanie na „kółko z przedsiębiorczości” to wielki zaszczyt. Uczestnicy projektu są bardzo zadowoleni z omawianych tematów oraz z zadawanych nam co tydzień zagadek trizowskich. Na zajęciach jest wiele śmiechu i dużo logicznego myślenia. Staramy się wymyślać najróżnorodniejsze odpowiedzi i przykłady rozwiązań.

 


Na głównej ścianie obok tablicy wisi nasz kontrakt, który pisaliśmy pierwszym spotkaniu. Uwzględniliśmy w nim kulturalne zachowanie i cele, które nasza grupa postawiła sobie za najważniejsze do osiągnięcia. Po spisaniu wszystkiego wszyscy podpisaliśmy się, niektórzy swoimi pseudonimami inni nazwiskiem.

 


Najbardziej kochamy prace w grupach. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że zadania typu – założyłeś lub planujesz założyć własne przedsiębiorstwo, pomogą nam w przyszłości. Wiele zagadnień giełdowych wcześniej było nam nieznane lub źle rozumowaliśmy ich znaczenie. Na tych zajęciach rozszerzamy tak ważną i potrzebną w dorosłym już życiu wiedzę z zakresu gospodarki i ekonomii.

 


W poprzednim roku cała grupa była na interesującej wycieczce w Elektrowni Kozienickiej. Wszyscy chętnie słuchaliśmy jak działa i funkcjonuje ta wielka sieć. Jest to jedna z największych opalanych węglem kamiennym elektrowni w Polsce. Zrozumieliśmy, że za tak, wydawać by się mogło lekką pracę, odpowiada masa wykształconych ludzi. Aż 11 % udziału w rynku produkcji energii elektrycznej w Polsce odpowiada ta właśnie tak blisko położona od nas spółka akcyjna. . Nie możemy doczekać się następnego wyjazdu tym razem do Centrum Nauki Kopernik, które jest tak bardzo oblegane i chwalone. Mamy nadzieję, że te miłe słowa wypowiadane na temat tego miejsca się spełnią. Na pewno wyniesiemy stamtąd ogromną wiedzę.

 


Na zajęciach używamy często gier i zabaw, które zakupili nam partnerzy tego projektu Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”. Przy układaniu różnych kostek, puzzli czy patyczków była masa śmiechu i pozytywnych reakcji. Już wiemy od teraz co jest naszą słabą stroną – cierpliwość. Mamy jej naprawdę bardzo mało, chociaż poradziliśmy sobie z większością wyzwań.

 


Od ostatnich zajęć przygotowujemy się już do konkursu, który ma zakończyć tak lubiany przez uczniów projekt. Podzieleni na grupy musimy wysilić się i ukazać, że uczniowie naszej szkoły są najlepsi i mają duże pokłady logicznego myślenia. Oczywiście nie ukrywamy, że będziemy się starać o pierwsze miejsce i wygranie głównej nagrody – rywale strzeżcie się! Chociaż wszystko traktujemy jako dobrą zabawę i integrację z innymi grupami.

 


Jednym z ulubionych zajęć w naszej grupie jest posiłek. Wyczekujemy go tak samo jak i tematów zajęć. Każdy uważa, że przez wspólne jedzenie ludzie łączą się i stają się sobie bliżsi.

 


Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości to naprawdę genialny pomysł i mądrze ulokowane pieniądze. Rozwijanie tak ważnej, choć zapominanej przez program nauczania logiki to krok do przodu w rozwoju młodych pokoleń. Będziemy wspominać poniedziałkowe zajęcia z uśmiechem na duszy, ponieważ to był nasz strzał w dziesiątkę. Przypuszczamy, że ten projekt na pewno ukaże swoje korzyści w przyszłości.

 


Michalina Trześniewska z Publicznego Gimnazjum w Jedlińsku

 


zdjecia_jedlinskzdjecia_jedlinskzdjecie_jedlinsk

zdjecie_jedlinskzdjecie_jedlinskzdjecie_jedlinskzdjecie_jedlinskzdjecie_jedlinskzdjecie_jedlinsk

Copyright by Paweł Słabik