NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Szkolny Klub Przedsiębiorczości – Przytyk

W ostatnim czasie Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku przystąpiło do realizacji projektu „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą”. Dlatego w szkole powstał Szkolny Klub Przedsiębiorczości, który liczy 20 uczestników. W cotygodniowych dwugodzinnych spotkaniach bierze udział 11 dziewcząt i 9 chłopców z naszego gimnazjum. Zajęcia mają formę warsztatów, prowadzi je  animator – pani Ewa Kopycka.

 


Spotkania są zawsze bardzo interesujące. Zazwyczaj rozpoczynają je zabawy i aktywizujące nas wszystkich ćwiczenia, dzięki którym rozwijamy twórcze myślenie oraz doskonalimy sposoby porozumiewania się. Po rozgrzewce dzielimy się na kilkuosobowe grupy.  Następnie dostajemy do opracowania często zaskakujące zagadki, dzięki którym kształtujemy umiejętność współdziałania i pracy zespołowej.

 


Na ostatnim spotkaniu konstruowaliśmy wyrzutnię piłeczki pingpongowej przy użyciu balona i kartki papieru formatu A4. W czasie wykonywania tego zadania bawiliśmy się świetnie, każda grupa miała inny, oryginalny pomysł. W efekcie powstało kilka wyrzutni, oczywiście każda inna, niepowtarzalna.

 


Każde zajęcia umila nam wspólnie spożywany poczęstunek, który jest również doskonałym elementem integracyjnym. Podsumowanie lekcji stanowią zagadki, możliwe do rozwiązania dzięki umiejętnemu wykorzystaniu metody TRIZ i wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Dzięki udziałowi w tych nietypowych zajęciach dodatkowych mogliśmy również zobaczyć, jak funkcjonuje prawdziwa, wielka firma. Odbyliśmy bowiem wycieczkę do Elektrowni „Kozienice”.

 


Spotkania w Szkolnym Klubie Przedsiębiorczości kształtują umiejętność kreatywnego myślenia i podejmowania ważnych decyzji, a tym samym z pewnością w przyszłości pomogą nam w rozwiązywaniu problemów związanych z zakładaniem własnych firm. Kto wie, może wspólnie spędzony czas zaowocuje w przyszłości pomysłami na aktywne przedsiębiorcze działania.

 


Opracowały:
Uczestniczki Klubu Przedsiębiorczości
Karolina Rdzanek
Kamila Kowalczyk
Milena Jeżak

 


PrzytykPrzytykPrzytykPrzytykPrzytykPrzytykPrzytykPrzytyk

Copyright by Paweł Słabik