NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Szkolny Klub Przedsiębiorczości – Wieniawa

Od dnia 1 marca 2011 roku organizowany jest w naszej szkole projekt „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą”. Udział biorą uczniowie klas III i II gimnazjum. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają dwie godziny. Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie spotykają się na zajęciach i udzielają się w nich. Tematem poruszanym w ramach projektu jest przedsiębiorczość. Pomoże nam to w przyszłości w założeniu własnego biznesu i odnalezieniu się w nim.

 


Spotkanie prowadzi pani mgr Monika Kopyt , która jest animatorem grupy. W skład jej wchodzi 21 osób , które dobrze się dogadują i czują w swoim towarzystwie. Mimo tego, że jesteśmy z różnych klas i wcześniej znaliśmy się tylko z widzenia to zajęcia zbliżyły nas i poznaliśmy się nawzajem. Spotkania rozwijają umiejętność współpracy, logicznego myślenia w zakresie przedsiębiorczości, a także dają możliwość świetnej zabawy – ucząc się. Za uczestnictwo i pracę każdy uczeń otrzymuje drobny prezent. Osłodą każdego spotkania jest organizowany pod koniec zajęć drobny poczęstunek.

 


Prócz tego na spotkaniach bawimy się w gry i zabawy wspomagające rozwój naszego umysłu, a także logiki. Każdy czuje się bardzo swobodnie, ponieważ atmosfera podczas zajęć jest przyjemna. Gdy ktoś ma problem z wykonaniem zadania pomagamy sobie wzajemnie. W ramach projektu zakupione zostały gry edukacyjne w formie drewnianych układanek wymagających użycia logicznego myślenia, ale także wytrwałości i cierpliwości.

 


Dodatkowym plusem uczęszczania na te zajęcia są wyjazdy na ciekawe wycieczki. Do tej pory nasza grupa uczestniczyła w wycieczce do Elektrowni Cieplnej w Kozienicach, która jest drugą co do wielkości elektrownią w Polsce. Dzięki temu mogliśmy obserwować, jak funkcjonują tak duże firmy. W marcu wyjeżdżamy do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie – nie możemy się doczekać.

 


Pozdrawiamy uczestnicy projektu

IKP Wieniawa

 WieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawaWieniawa

Copyright by Paweł Słabik