NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza na Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL do Kielc. 10-12 kwietnia 2015 r.

 LGD na Targach AGROTRAVEL 2014

Już w piątek rozpoczyna się siódma edycja największej branżowej imprezy w kraju poświęconej turystyce wiejskiej, podczas której zaprezentuje się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, które promować będzie dziedzictwo kulturalne i kulinarne naszego pięknego regionu, jak również turystykę obszaru gmin LGD, przedsiębiorstwa z branży turystycznej oraz lokalnych przedsiębiorców. Targi organizowane są przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Świętokrzyską Organizację Turystyczną. Ich ideą jest szeroko rozumiana komercjalizacja usług turystyki wiejskiej i promocja obszarów wiejskich. AGROTRAVEL jako jedyna w kraju wyspecjalizowana impreza wystawiennicza branży agroturystycznej przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę wystawców i zwiedzających, których w ubiegłym roku było blisko 30 tysięcy osób.

Przez okres trzech dni Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” pełniące funkcję koordynacyjną wśród lokalnych grup działania z terenu południowego Mazowsza przygotuje dla zwiedzających poczęstunek związany z produktami lokalnymi i tradycyjnymi naszego obszaru. Odwiedzający będą mogli spróbować przepysznych dań regionalnych przygotowanych przez Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna, przetworów przygotowanych z papryki przytyckiej (w tym wyjątkowego dżemu z papryki), pieczywa tradycyjnego, wiejskich wędlin, oraz naturalnie mętnych soków „Smaczek z Doliny Radomki” przygotowanych przez Mistrzów Agroligii – Gospodarstwo Sadownicze Moniki i Tomasza Bankiewicz z Komorowa. Przeprowadzone zostaną również warsztaty pokazowe rękodzieła ludowego w wykonaniu Zdzisława i Barbary Bałtowskich z Przysuchy oraz warsztaty wikliniarskie prowadzone przez Pana Mariana Kostka.

Oprócz naszego Stowarzyszenia podczas targów prezentować będą się Lokalne Grupy Działania „Wspólny Trakt”, „Dziedzictwo i Rozwój”, „Zapilicze” „Na Piaskowcu”, „Wszyscy Razem” „Puszcza Kozienicka” reprezentowane przez koła gospodyń wiejskich i twórców ludowych. Targi AGROTRAVEL 2015 to doskonała okazja do promocji i sprzedaży coraz bogatszej oferty turystyki wiejskiej oraz spotkań i rozmów z touroperatorami, jak i z bezpośrednimi odbiorcami oferowanych produktów i usług. W programie targów przewidziano prezentacje ofert atrakcyjnego wypoczynku na wsi, jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych, degustacje potraw regionalnych, konkursy dla wystawców i zwiedzających. Imprezie towarzyszyć będzie Międzynarodowa Konferencja Konferencja „Turystyka wiejska i agroturystyka – nowe paradygmaty dla XXI wieku”. Podczas tegorocznej edycji targów na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentuje się ponad 120 wystawców, w tym 16 polskich regionów,, lokalne grupy działania, organizacje turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne, prywatni przedsiębiorcy działający w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki oraz wystawcy z zagranicy.

Poniżej prezentujemy fotorelacje z ubiegłorocznych Targów.

 LGD na Targach AGROTRAVEL 2014  LGD na Targach AGROTRAVEL 2014  LGD na Targach AGROTRAVEL 2014
Category: Bez kategorii

Copyright by Paweł Słabik