NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Prezentujemy Gospodarstwa nominowane w konkursie Perły Powiatu: Gospodarstwo Rolne Ryszarda Firleja z Garna (gm. Wolanów)

W kwietniu po raz czwarty rozstrzygnięto konkurs o gospodarczą Perłę Powiatu Radomskiego, który stanowi okazję do wspierania działalności gospodarczej i rolniczej oraz promowania innowacyjnych przedsięwzięć i rozwiązań. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne w 2014 roku Wśród laureatów i nominowanych znalazły się firmy z terenu LGD „Razem dla Radomki”. W kategorii Gospodarstwo Rolne nominacje uzyskało gospodarstwo Pana Ryszarda Firleja z Garna (gm. Wolanów).

    Pan Ryszard prowadzi gospodarstwo na powierzchni ok. 40 ha. Specjalizuje się w produkcji mleka, którego sprzedaż wynosi ponad 205 tys. litrów na rok. Posiada stado 32 krów i 27 jałówek i cieląt. Wydajność stada – średnio 6500 l/rok od jednej krowy. Stosuje pełnoporcjowe żywienie krów, składające się z własnych produktów. Posiada park maszynowy dostosowany do produkcji i zadawania pasz. Gospodarstwo współpracuje z jednostkami działającymi na rzecz rolnictwa.firlej1firlej2

    firlej3

    Category: Bez kategorii

    Copyright by Paweł Słabik