NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Prezentujemy gospodarstwa nominowane w konkursie Perły Powiatu Radomskiego: Gospodarstwo Rolne Piotra Stańczykowskiego z Milejowic (gm. Zakrzew)

W kwietniu po raz czwarty rozstrzygnięto konkurs o gospodarczą Perłę Powiatu Radomskiego, który stanowi okazję do wspierania działalności gospodarczej i rolniczej oraz promowania innowacyjnych przedsięwzięć i rozwiązań. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne w 2014 roku. Wśród laureatów i nominowanych znalazły się firmy z terenu LGD „Razem dla Radomki”. W kategorii Gospodarstwo Rolne nominacje uzyskało gospodarstwo Pana Piotra Stańczykowskiego z Milejowic (gm. Zakrzew)

    Pan Piotr Stańczykowski wspólnie z synami prowadzi 70 ha gospodarstwo o kierunku produkcji roślinnej oraz trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Produkcja tuczników, która w roku 2014 wyniosła 1500 szt. i ok. 850 prosiąt prowadzona była w oparciu o pasze własne. Średnie plony zbóż, które w całości przeznaczane są na produkcję zwierzęcą, wynoszą ponad 500 t. Gospodarstwo wyposażone jest w magazyn oraz suszarnię na ziarno na 930 ton. Posiada także szczelnie zamknięty zbiornik na gnojowicę, wystarczający do magazynowania przez 6 miesięcy.
    stanczykowski1stanczykowski2stanczykowski3

    Category: Bez kategorii

    Copyright by Paweł Słabik