NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Przedstawiamy laureatów konkursu Perły Powiatu Radomskiego: Gospodarstwo Rolne Łukasza Jankowskiego z Dęby.

jankowski_gospodarstwo_m

W ubiegły piątek po raz czwarty rozstrzygnięto konkurs o gospodarczą Perłę Powiatu Radomskiego, który stanowi okazję do wspierania działalności gospodarczej i rolniczej oraz promowania innowacyjnych przedsięwzięć i rozwiązań. Wśród laureatów znalazła się współpracująca z LGD – Pasieka Murawscy – Łukasza Murawskiego w Woli Wacławowskiej, a także Gospodarstwo Rolne Łukasza Jankowskiego z Dęby.

  Celem konkursu jest wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne w 2014 roku. Kandydatów mogli zgłaszać: burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu radomskiego, organizacje reprezentujące przedsiębiorców i rolników a także firmy bądź rolnicy w swoim własnym imieniu. Współzawodnictwo odbywało się w pięciu kategoriach: Mała Firma Roku (zatrudniająca mniej niż 50 pracowników), Firma Roku (zatrudniająca 50 i więcej pracowników), Małe Gospodarstwo Rolne (powierzchnia mniej niż 10 ha), Gospodarstwo Rolne (powierzchnia 10 ha i powyżej), Produkt Roku.

   Wśród laureatów konkursu są osoby z terenu działania Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Zwycięzca w kategorii Małe Gospodarstwo Rolne Łukasz Jankowski z Dęby w gminie Przytyk– specjalizuje się w produkcji papryki, ogórka, fasoli i kapusty pekińskiej w tunelach oraz papryki i fasoli szparagowej w gruncie. Warzywa uprawia w 90 tunel foliowych w tym: 40 tuneli wolnostojących o powierzchni ponad 10 tys. m2, tunele segmentowe – ponad 11 tys. m2 oraz nowoczesne ocieplone izolacja powietrzną do produkcji rozsadów – ponad 1000 m2. Rocznie uzyskuje ponad 100 ton papryki – z jednego tunelu ok. 1,8 tony. Uczestnik i laureat wielu konkursów i wystaw. W swoim gospodarstwie wdraża nowatorskie rozwiązania, które prowadzą do wysokiej jakości produktów, w tym zdrowej żywności. Stosuje nawozy najwyższej klasy dobierane komputerowo, mieszane mieszalnikiem w oparciu o potrzeby rośliny i jej fazy wzrostu oraz natężenia promieniowania słonecznego.

    jankowski_gospodarstwo2jankowski_gospodarstwo
    3

    Category: Bez kategorii

    Copyright by Paweł Słabik