NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

17 lat lgdkupuj swiadomie

Konferencja „Innowacje dla Mazowsza – perspektywa finansowa 2014-2020”

27 maja 2015 r. w Warszawie odbędzie się trzecia konferencja z cyklu „Innowacje dla Mazowsza”. Majowe wydarzenie będzie poświęcone bardzo aktualnemu i kluczowemu dla wszystkich kreujących innowacje zagadnieniu, czyli finansowaniu innowacji w perspektywie finansowej 2014-2020.

 

konfa-slider-small

 

Na początku II półrocza rozpocznie się nabór wniosków do głównych programów operacyjnych UE w zakresie innowacyjności i działalności naukowo-badawczej. W całej perspektywie na innowacyjność przeznaczone zostanie 25 mld złotych. Wśród organizowanych konkursów są zarówno kontynuacje cieszących się dużą popularnością w poprzednim rozdaniu programów, jak i całkowicie nowe propozycje, które mają pobudzać innowacyjność.

To niepowtarzalna szansa m.in. dla przedsiębiorców, ludzi nauki, przedstawicieli organizacji pozarządowych, think-tanków, start-upowców, czy przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu na pozyskanie środków na swoją działalność.

 

Finanse na innowacje – krok po kroku

Potrzebny jest pomysł, konsekwencja, ale przede wszystkim dobre przygotowanie, czyli praktyczna wiedza na temat tego gdzie, na co i w jaki sposób można ubiegać się o dofinansowanie.

  • Jak pozyskać środki na innowacyjny biznes?
  • Który rodzaj wsparcia może szczególnie zainteresować przedsiębiorców?
  • Jak przygotować dobry wniosek o dofinansowanie?
  • Czego unikać, a na co zwracać szczególną uwagę, czyli jakie są kryteria oceny wniosków?
  • Na co będzie można dostać dotację w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, a na co w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego?

O aktualnych założeniach programów dotacyjnych na lata 2014-2020 oraz o praktyce ubiegania się o dofinansowanie na innowacje opowiedzą eksperci z instytucji, które odgrywają główną rolę w nowym rozdaniu Funduszy Europejskich.

 

Bezpłatne konsultacje

Podczas wydarzenia będą działały również punkty konsultacyjno-informacyjne. Każdy zainteresowany otrzymaniem dofinansowania na realizację własnych pomysłów będzie mógł dowiedzieć się więcej na temat funduszy na lata 2014-2020 bezpośrednio od ekspertów z jednostek odpowiedzialnych za organizację konkursów i dystrybucję środków. W punktach będzie także można otrzymać materiały informacyjne.

Po konferencji wszystkich uczestników zapraszamy na uroczystą kolację, która odbędzie się o godz. 18:00 w restauracji hotelu Golden Tulip.

 

Czytaj więcej

Źródlo:innowacyjni.mazovia.pl

Category: Bez kategorii

Copyright by Paweł Słabik